Gang Pruszkowski na wolność, Ziobro do więzienia!

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o postawienie przed Trybunał Stanu Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego. Pod wnioskami podpisali się posłowie Platformy Obywatelskiej, Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Po pierwsze. Zaskoczenie! Nie spodziewałam się, że do tego dojdzie. Z drugiej strony, obserwując ostatnimi czasy Platformę Obywatelską, to naprawdę nie ma się czemu dziwić. Oto okazuje się, że mamy do czynienia z zadziwiającym „sojuszem postkomuny”, bo w tym wypadku inaczej, jak do postkomuny Platformy porównać się nie da.PO zarzuca byłemu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. Jak widać Platforma, nie radząc sobie z walką z korupcją, w zamian proponuje zamykać do więzienia tych, którzy z tymi problemami radzili sobie całkiem nieźle.

Dziwię się na ten sojusz Platformy, Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale w zasadzie co lepszego im zostało, skoro komrpomitują się na każdym kroku. Trzeba przykryć nieudolność w negocjacjach w sprawach Unijnych, a także brak umiejętności ułożenia stosunków rządowych po zmianach w Polskim Stronnictwie Ludowym. Świat i polityka stanęły na głowie, a do Polski wróciły czasy sprzed 89 roku, kiedy opozycję wrzucało się do więzienia.
Trwa ładowanie komentarzy...